2020 Olimpiyatlarını Kaybedişimiz

0

turk-bayragi

Öncelikle tüm milletimize geçmiş olsun. Ne yazık ki 2020 olimpiyatlarını kaybetmiş bulunuyoruz.  Twitterdan ve sosyal ağlardan bazı solcuların “alamayacağız, umarız almayız” ve bazı sağcıların da “bunu alacağız sizde rezil olacaksınız” tarzı yaklaşımlarını gördüm. TT ler bile yapıldı hatta bunlarla ilgili. Gerçekten canım sıkıldı. Şimdi biz bir bayrak altında yaşıyormuyuz? Evet. Bilmeyenler için solda resmi var bakın. Bu bayrak altında bir bütünüz. Bir milletiz. Olimpiyatların ülkemizde olması ise ülkemizin yararına olan birşey. Gerek tanınmamızla, gerek prestijimizle, gerekse Türkiye’ye olan önyargıların değiştirilmesiyle her açıdan + puan.. Sen çıkıpta “kazanmadığımızda kutlamak için geleceğim” diye twit atarsan bu kendini bilmezlikten başka hiçbir şey değildir. Hatta hainlik kategorisine bile girer. Evet yanlış duymadınız böyle bir twiti bir teyze attı. Hadi şimdi gidin ve kutlayın olimpiyatları kazanamadık diye…

Ya da olimpiyatları almış olsaydık eğer “noldu lan gezi zekalılar” gibi bir durumla da karşı karşıya kalabilirdik. Arkadaşım ben anlamıyorum. Ülke kazandıktan sonra X iktidarı sayesinde olmuş, Z görüşü bunu başarmış ne önemi var? Biz başarmış ve biz kazanmış oluyoruz. Bugünse hepimiz kaybettik. Hala Twitterda “aldınızmı olimpiyatı”VarsaBiOlimpiyatınızıAlırım” tarzı TT ler görüyoruz. Eğer sen bugün kazandığını düşünüyorsan gerizekalının önde gidenisindir, adi bir şerefsizsindir!

Tabiki Japonları tebrik etmek lazım onların sunuları, planları gayet güzeldi. Ancak ülkemizin planları da güzeldi. u20, Akdeniz olimpiyatları tarzı organizasyonları biz olimpiyatlar için artı puan olur diye düşünürken sonucun böyle olması kafamda bazı sinir bozucu fikirleri getirmiyor değil. Herneyse, bugün bir millet olarak kaybettik umarım bunun farkına varamayanlar da varır.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Girişimci ruhlu mühendis adayı. Yazılım meraklısı, CBS sever. Dağda bayırda pedallamaya hayır demez.

Leave A Reply