Casper Via A6108 İncelemem

0

Casper telefon yapmış abi dediklerinde duyduğum cevaplar “lan casper pc yapamıyo tel üretse ne olur?” şeklindeydi. Bu cevabı da neden verdiklerini bilmiyorum yani bende Casper bilgisayar kullanıyorum ama gayet de memnunum. İşte bunlar hep Türk firmasının Türkiye’de değer görmemesinden kaynaklı. Herneyse. Bugün Casper’ın akıllı telefonlarından Via A6108 ‘i inceleyelim.

Telefonu ilk elime aldığımda elde çok güzel duruyordu. Ekran boyutunun 4,7” olması tek elle rahat kullanım imkanı veriyor. Bunun dışında ince duruşu, sıradan olmayan ön ve arka tasarımıyla da benim kalbimi çaldı açıkçası. Birde bu Casper Via A6108 in ağırlığı sadece 140 gram. Bunu fazla anlatmaya gerek yok aşağıda resimlerden görürsünüz zaten 🙂

Telefonun teknik özelliklerine bakacak olursak 8GB dahili hafızası, Android Jelly Bean 4.1.2 işletim sistemi var. Arka kamerası 8MP HD, ön kamerası 1.3MP olup arkada flash da mevcut. Hafızası micro SD kart ile 32GB’e kadar çıkabiliyor. En önemlisini de sona sakladım. Bu telefonun işlemcisi ne dersiniz? Intel® Hyper-Threading teknolojili Atom 2 GHz. Evet hani şu bilgisayarlarda birkaç yıl önce sık sık kullanılan işlemci. Bu işlemci sayesinde birden fazla işlemi rahat rahat yaparken takılmamanın keyfini çıkartabilirsiniz.

Şimdi herşey iyi güzel mi? Hayır. Benim kafamdaki en büyük soru işaretiyse bataryası. Bu telefondaki batarya 1900 mAh (Li-Ion). Böyle bir işlemcinin böyle bir bataryayı sömürmesini beklerim ben. Artık bunu da kullanıp açıklamak lazım. Birde bunun dışında bir olumsuz noktamız daha var. İnternette Apple, Samsung Galaxy Serisi ve bu tür telefonlar için yığınla şekilli kaplar ve şarjlı kapaklar-kılıflar var. Casper telefon aldığınızda böyle bir imkanınız olmuyor. Yani en azından internetten hazırı yok siz kendiniz için yaptırırsanız o başka.

Fiyatı ise piyasada genellikle 900 lira civarı. CasperTurk sitesinde ise havale ile ödemeyle 854TL + 8GB hafıza kartı + kılıf ile satın alabilirsiniz. Bence bu özelliklere bu fiyat gayet güzel. Bir aksilik çıkmazsa yakın zamanda kendime de alacağım zaten. Ama son olarak elde gerçekten Samsung, iPhone gibi cihazlardan daha farklı, daha hoş durduğunu söylemeliyim.

custom_gallery
images not found
Paylaş.

Yazar Hakkında

Girişimci ruhlu mühendis adayı. Yazılım meraklısı, CBS sever. Dağda bayırda pedallamaya hayır demez.

Leave A Reply