Etrafımda Neler Var?

0

Merhaba. Sizlere Play Store’a gönderilmeyi hak eden ilk android uygulamamı tanıtmak istiyorum. Adı Etrafımda Neler Var?

Öncelikle son zamanlarda zıvanadan çıkan Foursquare ve onun zımbırtısı Swarm artık sadece konumsal paylaşımlar yaptırtan sadece arkadaşların nerede olduğunu gösteren bir uygulamaya dönüştü. Bilmediğiniz bir yerde yakın veya uzak çevrenizde nelerin olduğunu öğremek Foursquare ve Swarm tarzı uygulamalarla artık mümkün değil.

Ben Google verilerini kullanılarak size dünyanın neresinde olursanız olun çevrenizdeki atmleri, bankaları,otelleri,camileri,okulları,benzin istasyonlarnı, havalimanlarını,hastaneleri,otobüs duraklarını ve daha pek çok günlük ve turistik yaşantıda gerekli olan mekan bilgilerini size kolayca verecek bir uygulama yaptım. Uygulamanın özelliklerine kısaca madde madde değinmek istiyorum.

  • Etrafımda Neler Var? uygulamanızdaki “Arama Çapı” seçeneğiyle ister size en fazla 1 km uzaklıktaki yerleri seçin isterseniz 14km uzaktaki yere kadar tarama yapın.(Desteklenen tarama alan minimum 0 km maksimum 50km)
  • Kategorilere tıkladığınızda mekanların listesi dilerseniz size en yakın olandan en uzağa doğru şekilde dilerseniz de değerlendirme puanlarına göre sıralanır. Bu sayede cafe-otel ararken değerlendirmeleri dikkate alabilir, atm-banka şubesi ararken de en yakınınızdaki şubeleri bularak vakitten kazanabilirsiniz.
  • Bulunduğunuz konumun koordinat değerlerine ulaşabilirsiniz.
  • İstediğiniz yerleri “Favoriler Listenize” ekleyebilirsiniz.
  • Haritaları trafik görünümü, arazi görünümü ve uydu görünümü şeklinde görüntüleyebilirsiniz.
  • Programı dilerseniz Yürüyüş Moduyla dilerseniz de Araç Sürüş Moduyla kullanabilirsiniz.
  • Mekanları listelerken fotoğraflarını görebilir, kullanıcı yorumlarını dikkate alabilir, adres bilgisini görüntüleyebilir ve telefon numaralarına da ulaşabilirsiniz.
  • Üyelik vs.. gerektirmez, tamamen ücretsizdir.

Bu uygulamayı telefonunuzda kesinlikle barındırmalısınız. Özellikle bilmediğiniz yerlerde rahatlıkla gezinmenizi sağlayabilecek tarzda pratik bir uygulama çünkü. Google Play Store’dan indirebilirsiniz. Ne yazıkki ancak ben kendi sistemime .apk dosyasını yükledim. Etrafımda neler var android uygulamamı BURADAN indirebilirsiniz.

custom_gallery
images not found
Paylaş.

Yazar Hakkında

Girişimci ruhlu mühendis adayı. Yazılım meraklısı, CBS sever. Dağda bayırda pedallamaya hayır demez.

Leave A Reply