G2 Android 4.4 Güncellemesi

0

 

LG g2 4.4

Uzun zamandır yazı yazmıyordum. Özlemişim valla. Neyse yazmaya bir bahane buldum. LG G2 dün itibariyle Türkiye için Android Kitkat (4.4) güncellemesini yayınladı.

Yaklaşık 540MB boyutundaki güncellemeyi indirmeden önce yazıyı bir okuyun. Yandaki resimde gördüğünüz üzere üst bildirimlerin tamamı beyaz renge çevrildi. Ayrıca bildirim panelini aşağı çektiğinizde büyük dijital bir saat ve ayarlara doğrudan ulaşım için bir buton da mevcut. Telefonu ilk satın aldığımda ekran parlaklığını otomatik ayarlamada ciddi bir sıkıntı olduğunu görmüştüm bu güncellemeyle o da geçti çok şükür. Ayrıca “knock on” hassasiyeti de artırılmış. LG Belediyesi çalışıyor.

Açıkçası ben bu güncellemeyle biraz yavaşlama bekliyordum ama Snapdragon 800 işlemciler sağolsun hiç böyle bir durumla karşılaşmadım, telefon eskisi gibi akıyor. Güncellemeden bu yanı bataryam daha uzun dayanıyor artık. Bunlar güzel tabi. Kameranın yazılımsal olarak iyileştirilmesi ise çok çok iyi oldu. İşte şimdi telefonumda OIS var diyebiliyorum. Bir de “Capture Plus” geldi. Ekran alıntısını seçenekler tuşlarından “Capture Plus”  butonuyla alabiliyorsunuz(Türkçeleştirilmiş halinde “Çek” yazar). Diğer ekran alıntısı tuşundan farkı ise doğrudan tüm sayfayı almıyor, sadece seçtiğiniz alanın görüntüsünü alıyor.

 

Bunların haricinde yeni uygulamalar gelmiş. Telefonda yazıcı desteği var artık. Ayrıca bilgisayardan telefonumuzu doğrudan kontrol etmeye yarayan yeni bir uygulama da yayınlandı: On-Screen Phone . Linkteki adreste “OSP” bağlantısından bilgisayarınıza indirelecek dosyayı bulabilirsiniz.

Güncelleme çok mu iyi oldu peki? Yetmez ama evet. O yüzden bir wifi ağına bağlanın ve indirin. Bu arada herhangi bir yedekleme yapmanıza falan da gerek yok, elham yapmayın, telefon sorunsuz yüklüyor kendi kendine güncellemesini.

Yazıda, en çok gözüme çarpan şeyleri sizlerle paylaştım. Güncellemeyi yaptığınızda anasayfanızda “Do You Know?” sayfası açılacak. Orada yapılan tüm güncellemerle ilgili videolar var, onları izlemeyi de ihmal etmeyin. Gerçi gördüklerinizin bir kısmı telefonda olmayacaktır (Slide Asist, Developer Mode gibi) çünkü onlar Avrupa sürümleri. Ama yakın zamanda Türkiyeye o uygulamaların gelmesi de bekleniyor. Sağlıcakla kalın.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Girişimci ruhlu mühendis adayı. Yazılım meraklısı, CBS sever. Dağda bayırda pedallamaya hayır demez.

Leave A Reply