Mezun Oldum! Mezuniyet Sonrası Geomatik Mühendisliği

0

Merhaba. Mutlulukla söylüyorum ki bu yazıyı yazmak için biraz geç kaldım. Geomatik mühendisliği bölümü mezuniyet sonrası ne getirir ne götürür gibi sorular aldığım için ve son durumumu paylaşmak için bu yazıyı yazıyorum.

E-devletten aldığım mezuniyet belgesine göre 28.06.2017 tarihinde mezun olmuşum. Neden e-devletten çıkardın derseniz, diplomanın basılmasını bekleyemeden işe girdim. Tanıyanların bildiği üzere ben biraz daha klasik haritacılık yerine coğrafi bilgi sistemleri ve yazılım alanlarında uğraşıyordum. Mezun olmaya yakın zamanlarda sektörde aktif iki büyük şirketten iş teklifi gelmişti. Ben şu an ODTÜ Teknopark şirketlerinden olan RK Soft Yazılım şirketinde çalışıyorum. Diğer görüşmeye gittiğim şirketin adını belirtmeyeceğim ancak o sektörden herkesin bildiği kurumsal bir şirket öyle söyleyeyim. Gelelim görelim ki aradığım samimi ortam orada değildi. RK Soft’da Geomatik Ar-Ge Mühendisi ünvanı ile çalışmaktayım. İşe tam olarak 12.07.2017 tarihinde başladım bu arada. Ayrıca da kişisel hedefi bilişim 500 listesine sıfırdan bir şirket sokmak olan bir genç olarak RK Soft’un Türkiye Bilişim 500 genel sıralamasında 279. sırada , Türkiye merkezli yazılım üreticisi listesinde ise 27. sırada olduğunu da mutlulukla söyleyebilirim.

Maaş durumunu soracak olursanız rakam vermek istemiyorum ancak sıfır iş tecrübesi olan ve askerliğini tecil ettirmiş biri için orta seviye bir teklif geldiğini belirtebilirim. Bunun dışında bu bölümü okuduğun için pişman mısın diye soracak olursanız, asla. İyi ki geomatik mühendisliği okumuşum.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Girişimci ruhlu mühendis adayı. Yazılım meraklısı, CBS sever. Dağda bayırda pedallamaya hayır demez.

Leave A Reply