Play Store’da Geliştirici Sayfaları Yeniliği

0

Merhaba arkadaşlar! Bayadır yazı ekleyemiyorum bloguma şu günlerde oldukça yoğunum. Normalde finaller dolayısıyla iki hafta için yazı ekleyemeyeceğimi düşünüyordum ama ders çalışmama isteğimin yoğun ısrarına karşı koyamayıp bugün öğrendiğim bir haberi sizinle paylaşmak istedim.

Tüm android kullanıcılarının bildiği üzere Google Play Store’da uygulama indirdiğinizde geliştiricinin adı görünür. Başarsoft, Zynga, MAS Yazılım vs vs… Bu isme tıkladığınızda ise geliştiricinin diğer uygulamaları görünürdü. Mobil uygulama firmaları marka kültürünü genişletebilsin diye Google amca yine bir çalışma yapmış, tanıtım sayfaları seçeneğini eklemiş.

Eğer bir mobil geliştirici tanıtım sayfası oluşturursa “Geliştiriciden Diğer Uygulamalar” a tıklanıldığında diğer uygulamaların yanı sıra üstte markanın büyük logoları çıkacak ve açıklama metinleri geliştirici tarafından girilebilecek. Bunun dışında bir de “Vitrindekiler” seçeneği gelmiş. Buraya geliştirici öne çıkarmak istediği uygulamasını koyabiliyor.

Tanıtım sayfası oluşturmak için Geliştirici Paneliniz >> Ayarlar >> Geliştirici Sayfası yolunu takip edebilirsiniz. Yeni bir uygulama eklemiş gibi 24 saat kuralı burada da geçerliymiş. Beğenmezseniz bu sayfayı oluşturduğunuz gibi silebilme imkanınız da var. Örnek geliştirici tanıtım sayfası olarak MAS Yazılım ‘ı vermek istiyorum.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Girişimci ruhlu mühendis adayı. Yazılım meraklısı, CBS sever. Dağda bayırda pedallamaya hayır demez.

Leave A Reply