Suriye’de Katliam!

2

Darbeden bu yanı hep Mısır gündemi yazıldı çizildi. Bu konu hakkında bir yazı yayınlamayı düşünürken bugün gazetede çok kötü şeyler gördüm. Suriye için yazmalıydım…

Her ne kadar bırakalım başkalarının ülkelerini kendi işlerimize bakalım görüşünde de olsam böyle bir katliam gerçekten içimi yaktı. Sarin gazı kullanılarak yüz binlerce insanın katledilmesi hemde onlar uyurken kabul edilebilecek bir şey değildir. Bugün Suriye Ulusal Konseyi verilerine göre ölü sayılarının 1300’ü geçtiği söyleniyor. Sarin gazı etkilenen kişi için bir tedavinin bulunmadığı bir tür kimyasal silah. 10 dakika gibi bir sürede sinir sistemini felç ederek etkilenen insanı öldürüyor. Ayrıca rengi ve kokusu da yok…

Yine sabah Twitter’a girdiğimde bazılarının “sarin gazını bırakın da  biber gazının içeriği nedir?” tarzı sorular gördüm. Allah sizi bildiği gibi yapsın. Ölmeyi bayılmak sanan insanlardan işte onlar. Böyle bir olaya karşı böyle bir soruyu duymak gerçekten beni insanlardan soğuttu. Ama tüm dünyası internet olan insanlardan başka nasıl bir tepki beklenir? Belki bu resimler biraz olsun içinizi acıtır, insan olduğunuzu hisedersiniz!

[minigallery id=”573″ title=”Suriye’de Katliam Var!” prettyphoto=”true”]

Ben burda insanlık dramı var bu kabul edilemez bir durum diyorum, bunu demeye hakkım var ama ya yukarıdakiler? Niye hiçbir siyasetçi, hiçbir güç, hiçbir ülke bu duruma çıkıp el koymuyor? Onlarda ancak benim gibi kabul edilemez tarzı kelimeler kullanıyorlar. Etmeyin o zaman? Sizin elinizde bu bizlerin değil!

Ben şu anda 18 yaşındayım. Yani bir ortadoğu veya dünya ülkeleri politikalarında uzman birisi hiç değilim. Ama ortada bir katliam var ve nasıl bu esed hala o ülkenin başında o halkına ateş yağdırabiliyor bunu anlayabilmiş değilim! Bu insanların ölmesi kimin nasıl işine yarıyor onu da çok merak ediyorum!

 

Paylaş.

Yazar Hakkında

Girişimci ruhlu mühendis adayı. Yazılım meraklısı, CBS sever. Dağda bayırda pedallamaya hayır demez.

2 yorum

    • teşekkürler orkunum inşallah hepbirlikte mutlu oluruz, birde ortadoğudaki sorunlar bitse tüm müslümanlar olarak mutlu olabilsek..

Leave A Reply