Ünye – Ankara Yolu :(

0

Ünye – Ankara yolu yeğenim sağolsun en çok gidip geldiğim yollardan birisi. Hatta bu akşam tekrar bu yolu kullanıp Ankaraya döneceğim. Eğer sizinde tatlı ve daha 1 yaşına bile girmemiş bir tosununuz varsa bu yolda geri yönde gitmek size zulüm olacaktır. 20 saat gibi gelecektir…

Herneyse size biraz bilgi vermek istiyorum bu yol hakkında belki birilerine faydam dokunur diye yazmak istedim. Yol süresi otobüs firmaları için değişir ama 7 saatten kısa genelde 8 saatten de uzun olmaz tabi tarifeli otobüsler için konuşuyorum. 502 km mesafe vardır.  Ankaradan gelirken bu yol; Kırıkkale, Çorum, Merzifon, Havza, Samsun, Çarşamba, Terme, Ünye şeklindedir. Yol boyu size bazı önerilerim var elbette;

  • Varacağınız yer Ünye ise mümkünse Ordu-Fatsa-Ünye veya Trabzon otobüslerini tercih edin, Giresun arabalarına binmeyin. Eğer Giresun arabasına binerseniz Ünyeye yarım saatlik bir mesafede en az 20 dakikalık bir mola sizi uyuz eder.
  • Neoplan gibi iyi otobüslerle gitmek için veya 2+1 koltuklarda gitmek için biletinizi en az 3 gün önceden alın.
  • Eğer kendi otomobilinizle gidiyorsanız Terme’de dikkatli olun. Oralarda bir yerde sanırım doğalgaz çalışmasından ötürü yol yan şerite geçiyor ve tek şerit yol gidip geliyor. Aman diyelim.
  • Çorum Sungurlu Ocaklı tesislerinde otobüs mola verir genelde. Orası vurdu kaçtı yeridir yani işletme anlamında 🙂

Ünye – Ankara arası çalışan otobüs firmaları

Metro

Ulusoy

Varan

Fındıkkale

Kamil KOÇ

Lüks Gümüşhane Turizm

Lüks Karadeniz Turizm

Sakarya VİB Turizm

Tokat Yıldızı

Trabzon Süzer Turizm

 

Bu firmalar içerisinden müşterilerine en çok değer veren firma bence kesinlikle Kamil KOÇ. Ayrıca bazı otobüsleri 2+1 koltuk oluyor ben yalnız yaptığım yolculuklarda yalnız kalmayı tercih ederim. Bunun haricinde Ulusoy da iyidir. Ulusoyun bazı saatlerde bu yol için Neoplan Starliner otobüsü var. Sizde benim gibi lüks otobüs düşkünüyseniz size 2 otobüs önerim Neoplan Starliner ve Mercedes Tourismo olacaktır. Yolda giderken Lüks Gümüşhane Turizmin Neoplan Starliner model otobüslerini de gördüm. Alternatif olabilir sizlere de.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Girişimci ruhlu mühendis adayı. Yazılım meraklısı, CBS sever. Dağda bayırda pedallamaya hayır demez.

Leave A Reply